T-Gallery
Panská 24
81101 Bratislava

+421 (0) 903 601 656

otváracie hodiny
po-pi 10:00 - 18:00
sobota 9:00 - 17:00

2012 © T-Gallery

KURZY

Jednodňový kreatívny kurz linorytu

Jednodňový kreatívny kurz linorytu

Linoryt

11. 06. - 11. 06. 2016
10:00 - 15:00 hod.
cena kurzu: 15 €

1-dňový kreatívny kurz je určený pre začiatočníkov, pokročilých, ale aj ľudí bez akýchkoľvek predošlých výtvarných skúseností, ktorí by radi nazreli do tajov linorytu.

Počas štyroch hodín si vyskúšame postup vzniku grafického listu od počiatočných skíc a návrhov, cez vytvorenie matrice až po samotnú čierno-bielu tlač.

Vítame všetkých, ktorí majú chuť svoje výtvarné schopnosti zdokonaľovať a posúvať no taktiež tých, ktorí sa chcú uvoľniť, zrelaxovať a vyskúšať si niečo nové a kreatívne.

Súčasťou kurzu je aj možnosť individuálnej konzultácie, alebo koncipovania svojho výtvarného portfólia.

Trvanie kurzu: 11.6.2016
10:00 – 15:00 (hodina na obed o 12:00)

Cena kurzu: 15 eur
(V cene kurzu je zahrnutý materiál: rydlá, materiál - lino, farby, špachtle, papiere, ceruzky, valčeky na tlač a.i.)

Maximálny počet účastníkov: 10

Prihlásiť sa na kurz: kurzytgallery@gmail.com

 

Facebook: https://www.facebook.com/events/662498923901363/Lektori:
Sme skupina štyroch študentov z Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Každý z nás sa špecializuje na inú disciplínu výtvarného umenia, od kresby, maľby a grafiky cez digitálnu maľbu a komiks ku kompexnejším projektom ako je šitie vlastného zápisníka, alebo vytvorenie komiksového časopisu.

Naše práce si môžete pozrieť tu:
Dávid Marcin: http://www.tgallery.sk/sk/artists/detail/39?artid=1682
Martin Engler: http://www.tgallery.sk/sk/artists/detail/43?artid=1227
Martin Schwarz: https://www.behance.net/martinschwe4d1
Filip Bandurčin: https://www.behance.net/FilipBandurcin

Príprava na vysoké výtvarné školy – Kurz grafických techník

Príprava na vysoké výtvarné školy – Kurz grafických techník

Linoryt, suchá ihla a drevorez

26. 10. 2013 - 15. 01. 2014
11:00 - 18:00 hod.
cena kurzu: 199 € / osoba/person

“Príprava na vysoké výtvarné školy” je určená pre študentov a absolventov stredných škôl, ktorí sa chcú hlásiť na vysoké výtvarné školy. Pripraví uchádzačov na

1. pohovor pred katedrovou komisiou, diskusiu o portfóliu a domácich prácach.

2. vytvorenie grafického portfólia

3. spracovanie výtvarnej úlohy, špecifickej pre odbor grafika

V cene kurzu je zahrnutý materiál: rydlá, ihly, materiál, lino, zinok, drevo, farby, špachtle, papiere, ceruzky, handry, valčeky na tlač a.i.)

viac

Detailný harmonogram:

 

1. Víkend

Počas prvého víkendu sa účastník kurzu zoznámi s technikou linorytu v čierno-bielom prevedení. Cieľom prvého dňa bude oboznámenie sa s technikou rytia do linoleovej podložky na ľubovoľnú tému, zvládnutie základných grafických postupov, oboznámenie sa s históriou tlače z výšky a vyhotovenie finálneho čierno-bieleho výtlačku.

Druhý deň si nasimulujeme priebeh technickej časti prijímacích pohovorov na vysoké školy s odborom grafika. Simulácia bude spočívať vo vypracovaní zadanej témy za  vopred stanovený čas a zhodnotenie spracovania témy po obsahovej a technickej stránky.

 

2. Víkend

Počas druhého víkendu sa zameriame na farebný linoryt, ktorý je považovaný za pokročilý a zložitejší spôsob tlače. Zväčší sa aj matrica, účastníci budú pracovať už na väčšom formáte. 

Počas druhého dňa vytlačí každý z účastníkov niekoľko farebných výtlačkov, kombinácií a sútlačí, ktoré budú slúžiť na vytvorenie portfólia. Na záver dňa bude mať účastník možnosť prekonzultovať práce s odborníkmi z oblasti kresby a grafiky.

 

3. Víkend

Tretí víkend bude venovaný technike suchej ihly, ktorá . Účastníci sa oboznámia s rytím do kovovej podložky. Prvý deň si kurzista vyskúša čierno-bielu tlač. Oboznámi sa s históriu a použitím tejto techniky v dejinnom rámci až po súčasnosť. Druhý deň víkendu bude venovaný farebnej tlači, kde si účastník bude môcť vyskúšať kolorovanie a prácu s farbou a vytlačí si niekoľko farebných variánt.

 

4. Víkend

Počas štvrtého víkendu kurzu grafických techník sa budeme venovať drevorezu. Kurzista sa oboznámi so zaujímavou výtvarnou technikou práce s drevom. Jedná sa o expresívny a živý spôsob práce v grafike. Prvý deň budeme tlačiť čierno bielo, druhý deň sa budeme venovať farebnej tlači. Na záver dňa prebehne zhodnotenie uskutočnených kurzov a prekonzultovanie prác.

 

5. Víkend

Počas záverečného víkendu si každý účastník vyberie jednu z naučených techník, ktorá ho najviac zaujala a vytvorí jednu matricu veľkého formátu.  Na konci kurzu prebehne posledná konzultácia, počas ktorej sa skompletizuje portfólio účastníkov a následne sa nasimuluje pohovor pred katedrovou komisiou, ktorý je súčasťou prijímacích pohovorov. 

schovať
individuálne zapožičanie lisu

individuálne zapožičanie lisu

linoryt, drevorez, alebo suchá ihla

26. 10. 2013 - 25. 01. 2014
10:00 - 18:00 hod.
cena kurzu: 3€ / 1 hodina

T-Gallery poskytuje možnosť prenájmu lisu na dobu od 3 hodín až 10 hodín. Prístup do dielne získa ten, kto má absolvovaný odbor grafiky / technická znalosť ovládania lisu je podmienkou / alebo absolvoval u nás minimálne dva kurzy. Materiál si záujemca zabezpečuje sám, prípadne si  môže základný materiál zakúpit priamo v galérii. 

V cene prenájmu lisu sú rydlá, špachtle, valčeky...V cene nie sú zahrnuté farby, hĺbkotlačové a výškotlačové papiere, chemikálie na čistenie, ceruzky, lino, drevo, zinok...

Teambuilding

Teambuilding

Linoryt

25. 10. 2013 - 31. 12. 2014
4 hodiny medzi 10:00 a 21:00 hod.
cena kurzu: 190 € / 3-15 ľudí

T-Gallery ponúka firmám Teambuilding, krátkodobý grafický workshop.  Účastníci si vyskúšajú techniku linorytu a vytvoria spoločné dielo, ktoré si vytlačia na grafickom lise.  Celý workshop je vedený profesionálnym lektorom a je zameraný na podporu tímu.  Každý účastník si odnesie výtlačok finálneho diela.  

viac

Grafický workshop je ideálny pre teambuilding, keďže pre väčsinu účastníkov je to dosiaľ nepoznaná technika.  Zároveň je T-Gallery situovaná v strede Starého mesta, čím je značne uľahčená logistika po-workshopového posedenia. 

schovať
SUCHÁ IHLA pre začiatočníkov a pokročilých

SUCHÁ IHLA pre začiatočníkov a pokročilých

suchá ihla

13. 10. - 13. 10. 2013
11:00 - 19:00 hod.
cena kurzu: 25 €

prihlásiť san a kurz môžete na www.tgallery.sk, alebo mailom na info@tgallery.sk do 7.10.2013

Suchá ihla pre začiatočníkov a pokročilých je určená pre tých, ktorí si doteraz nemali možnosť túto techniku vyskúšať, ale aj pre tých, ktorí by sa chceli v tejto náročnej technike zdokonaliť. Záujemcovia sa postupne zoznámia s technikou suchej ihly v čierno-bielom  a kolorovanom prevedení. 

Suchá ihla je technika založená na mechanickom procese rytia oceľovou ihlou do zinkového plechu. Táto technika umožňuje pomocou mäkkých liniek vypracovať jemné detaily, nedosiahnuteľné v žiadnej inej grafickej technike. 

V cene kurzu je zahrnutý materiál: ihly, materiál - zinok, farby, špachtle, papiere, ceruzky, valčeky na tlač a.i.)

LINORYT pre začiatočníkov a pokročilých

LINORYT pre začiatočníkov a pokročilých

linoryt

12. 10. - 12. 10. 2013
11:00 - 19:00 hod.
cena kurzu: 25 €

prihlásiť sa môžete na www.tgallery.sk, alebo mailom na info@tgallery.sk do 7.10.2013

Linoryt pre začiatočníkov je určený pre tých, ktorí si doteraz nemali možnosť vyskúšať klasické techniky tlače. Účastníci sa oboznámia  s postupom vytvárania matrice,  miešania farieb a tlače v čierno-bielom prevedení. Súčasťou kurzu je aj krátky úvod a vypichnutie zaujímavostí zo sveta grafiky. 

Linoryt je najzákladnejšia grafická technika, ktorá vzniká rytím a rezaním do linolea. Táto technika umožňuje najexpresívnejšie spracovanie námetu.

V cene kurzu je zahrnutý materiál: rydlá, materiál - lino, farby, špachtle, papiere, ceruzky, valčeky na tlač a.i.)

Linoryt pre pokročilých je pokračovaním kurzu Linoryt pre začiatočníkov. Tento kurz je rozšírený o tlač vo farbe. Účastníci si vyskúšajnú prácu s krycou bielou a transparentnou farbou, ako aj s farebnými prechodmi.

V cene kurzu je zahrnutý materiál: rydlá, materiál - lino, farby, špachtle, papiere, ceruzky, valčeky na tlač a.i.)

 

WORKSHOP GRAFIKY: Suchá ihla

ukážkový WORKSHOP GRAFIKY: Suchá ihla

Suchá ihla

29. 09. - 29. 09. 2013
11:00 - 19:00 hod.
cena kurzu: 0 € / osoba/person

29.9.2013

WORKSHOP GRAFIKY: Suchá ihla

11:00 – 19:00

Max. 10 účastníkov 

Workshop suchej ihly sa zameriava na klasickú grafickú techniku, s ktorou sa má bežný smrteľník dnes už len malú šancu stretnúť v praxi, keďže vyžaduje náročné technické zabezpečenie a odborné vedenie. Počas BLAF-u Vám v T-Gallery ponúkame možnosť verejne sa popasovať s touto náročnou grafickou technikou po ktorej nikto, ale nikto neodíde takí, ako k nám prišiel.

Upozorňujeme, že počas BLAF festivalu bude workshop prebiehať vo výstavných priestoroch galérie, do ktorých budú mať návštevíci festivalu voľný prístup. 

WORKSHOP GRAFIKY: Linoryt

ukážkový WORKSHOP GRAFIKY: Linoryt

Linoryt

28. 09. - 28. 09. 2013
11:00 - 19:00 hod.
cena kurzu: 0 € / osoba/person

28.9.2013

WORKSHOP GRAFIKY: Linoryt

11:00 – 19:00

Max. 10 účastníkov 

Príďte si do T-Gallery počas BLAF festivalu vyskúšať vytvoriť vlastnú grafiku, dotknúť sa materiálu, ochutnať farbu, či ovoňať papier a vyskúšajte si proces jej vzniku od prvotnej skice, cez vytvorenie matrice, až po samotnú tlač. 

Upozorňujeme, že počas BLAF festivalu bude workshop prebiehať vo výstavných priestoroch galérie, do ktorých budú mať návštevíci festivalu voľný prístup. 

16:00 LINO UŽ NIE JE TO, ČO BÝVALO: Voľné komentovanie workshopu práce s linom a o grafike všeobecne.

Drevorez pre začiatočníkov a pokročilých

Drevorez pre začiatočníkov a pokročilých

Drevorez

08. 12. - 09. 12. 2012
9:00 - 18:00 hod.
cena kurzu: 60€ / person

"Drevorez pre začiatočníkov a pokročilých" je určený pre tých, ktorí si doteraz nemali možnosť túto techniku vyskúšať, ale aj pre tých, ktorí by sa chceli v tejto technike zdokonaliť. Záujemcovia sa postupne zoznámia s technikou drevorezu v čierno-bielom  a farebnom prevedení. 

Drevorez je grafická technika, ktorá vzniká rezaním a rytím do mäkkého dreva, ktorého štruktúru zachováva na výslednom grafickom liste.

V cene kurzu je zahrnutý materiál: rydlá, materiál - drevo, farby, špachtle, papiere, ceruzky, valčeky na tlač a.i.)

viac

T-Gallery ponúka záujemcom o médium grafiky možnosť navštevovať jeden z ponúkaných T-workshopov. T-workshop sa zameriava na klasické grafické techniky, s ktorými sa má bežný smrteľník dnes už len malú šancu stretnúť v praxi, keďže vyžadujú náročné technické zabezpečenie a odborné vedenie.  Príďte si do T-Gallery vyskúšať vytvoriť vlastnú grafiku, dotknúť sa materiálu, ochutnať farbu, či ovoňať papier, dozvedieť sa niečo o dejinách grafiky a jej velikánoch a vyskúšajte si proces jej vzniku od prvotnej skice, cez vytvorenie matrice, až po samotnú tlač. 

schovať
Suchá ihla pre začiatočníkov a pokročilých

Suchá ihla pre začiatočníkov a pokročilých

Suchá ihla

24. 11. - 25. 11. 2012
9:00 - 18:00 hod.
cena kurzu: 60€ / person

Suchá ihla pre začiatočníkov a pokročilých je určená pre tých, ktorí si doteraz nemali možnosť túto techniku vyskúšať, ale aj pre tých, ktorí by sa chceli v tejto náročnej technike zdokonaliť. Záujemcovia sa postupne zoznámia s technikou suchej ihly v čierno-bielom  a kolorovanom prevedení. 

Suchá ihla je technika založená na mechanickom procese rytia oceľovou ihlou do zinkového plechu. Táto technika umožňuje pomocou mäkkých liniek vypracovať jemné detaily, nedosiahnuteľné v žiadnej inej grafickej technike. 

V cene kurzu je zahrnutý materiál: ihly, materiál - zinok, farby, špachtle, papiere, ceruzky, valčeky na tlač a.i.)

viac

T-Gallery ponúka záujemcom o médium grafiky možnosť navštevovať jeden z ponúkaných T-workshopov. T-workshop sa zameriava na klasické grafické techniky, s ktorými sa má bežný smrteľník dnes už len malú šancu stretnúť v praxi, keďže vyžadujú náročné technické zabezpečenie a odborné vedenie.  Príďte si do T-Gallery vyskúšať vytvoriť vlastnú grafiku, dotknúť sa materiálu, ochutnať farbu, či ovoňať papier, dozvedieť sa niečo o dejinách grafiky a jej velikánoch a vyskúšajte si proces jej vzniku od prvotnej skice, cez vytvorenie matrice, až po samotnú tlač. 

schovať
Linoryt pre pokročilých

Linoryt pre začiatočníkov a pokročilých

Farebný Linoryt

17. 11. - 18. 11. 2012
9:00 - 18:00 hod.
cena kurzu: 60€ / person

Linoryt pre pokročilých je pokračovaním kurzu Linoryt pre začiatočníkov. Tento kurz je rozšírený o tlač vo farbe. Účastníci si vyskúšajnú prácu s krycou bielou a transparentnou farbou, ako aj s farebnými prechodmi.

V cene kurzu je zahrnutý materiál: rydlá, materiál - lino, farby, špachtle, papiere, ceruzky, valčeky na tlač a.i.)

viac

T-Gallery ponúka záujemcom o médium grafiky možnosť navštevovať jeden z ponúkaných T-workshopov. T-workshop sa zameriava na klasické grafické techniky, s ktorými sa má bežný smrteľník dnes už len malú šancu stretnúť v praxi, keďže vyžadujú náročné technické zabezpečenie a odborné vedenie.  Príďte si do T-Gallery vyskúšať vytvoriť vlastnú grafiku, dotknúť sa materiálu, ochutnať farbu, či ovoňať papier, dozvedieť sa niečo o dejinách grafiky a jej velikánoch a vyskúšajte si proces jej vzniku od prvotnej skice, cez vytvorenie matrice, až po samotnú tlač. 

schovať
Linoryt pre začiatočníkov

Linoryt pre začiatočníkov

Linoryt

10. 11. - 11. 11. 2012
9:00 - 18:00 hod.
cena kurzu: 60€ / person

Linoryt pre začiatočníkov je určený pre tých, ktorí si doteraz nemali možnosť vyskúšať klasické techniky tlače. Účastníci sa oboznámia  s postupom vytvárania matrice,  miešania farieb a tlače v čierno-bielom prevedení. Súčasťou kurzu je aj krátky úvod a vypichnutie zaujímavostí zo sveta grafiky. 

Linoryt je najzákladnejšia grafická technika, ktorá vzniká rytím a rezaním do linolea. Táto technika umožňuje najexpresívnejšie spracovanie námetu.

V cene kurzu je zahrnutý materiál: rydlá, materiál - lino, farby, špachtle, papiere, ceruzky, valčeky na tlač a.i.)

viac

T-Gallery ponúka záujemcom o médium grafiky možnosť navštevovať jeden z ponúkaných T-workshopov. T-workshop sa zameriava na klasické grafické techniky, s ktorými sa má bežný smrteľník dnes už len malú šancu stretnúť v praxi, keďže vyžadujú náročné technické zabezpečenie a odborné vedenie.  Príďte si do T-Gallery vyskúšať vytvoriť vlastnú grafiku, dotknúť sa materiálu, ochutnať farbu, či ovoňať papier, dozvedieť sa niečo o dejinách grafiky a jej velikánoch a vyskúšajte si proces jej vzniku od prvotnej skice, cez vytvorenie matrice, až po samotnú tlač. 

schovať
Príprava na vysoké výtvarné školy - Kurz grafických techník

Príprava na vysoké výtvarné školy - Kurz grafických techník

linoryt, suchá ihla a drevorez

03. 11. 2012 - 13. 01. 2013
9:00 - 18:00 hod.
cena kurzu: 260 € / person

“Príprava na vysoké výtvarné školy” je určená pre študentov a absolventov stredných škôl, ktorí sa chcú hlásiť na vysoké výtvarné školy. Pripraví uchádzačov na

1. pohovor pred katedrovou komisiou, diskusiu o portfóliu a domácich prácach.

2. vytvorenie grafického portfólia

3. spracovanie výtvarnej úlohy, špecifickej pre odbor grafika

V cene kurzu je zahrnutý materiál: rydlá, ihly, materiál, lino, zinok, drevo, farby, špachtle, papiere, ceruzky, handry, valčeky na tlač a.i.)

viac

Detailný harmonogram:

 

3.11 - 4.11. 

Počas prvého víkendu sa účastník kurzu zoznámi s technikou linorytu v čierno-bielom prevedení. Cieľom prvého dňa bude oboznámenie sa s technikou rytia do linoleovej podložky na ľubovoľnú tému, zvládnutie základných grafických postupov, oboznámenie sa s históriou tlače z výšky a vyhotovenie finálneho čierno-bieleho výtlačku.

Druhý deň si nasimulujeme priebeh technickej časti prijímacích pohovorov na vysoké školy s odborom grafika. Simulácia bude spočívať vo vypracovaní zadanej témy za  vopred stanovený čas a zhodnotenie spracovania témy po obsahovej a technickej stránky.

 

17.11 - 18.11.

Počas druhého víkendu sa zameriame na farebný linoryt, ktorý je považovaný za pokročilý a zložitejší spôsob tlače. Zväčší sa aj matrica, účastníci budú pracovať už na väčšom formáte. 

Počas druhého dňa vytlačí každý z účastníkov niekoľko farebných výtlačkov, kombinácií a sútlačí, ktoré budú slúžiť na vytvorenie portfólia. Na záver dňa bude mať účastník možnosť prekonzultovať práce s odborníkmi z oblasti kresby a grafiky.

 

24.11 - 25.11.

Tretí víkend bude venovaný technike suchej ihly, ktorá . Účastníci sa oboznámia s rytím do kovovej podložky. Prvý deň si kurzista vyskúša čierno-bielu tlač. Oboznámi sa s históriu a použitím tejto techniky v dejinnom rámci až po súčasnosť. Druhý deň víkendu bude venovaný farebnej tlači, kde si účastník bude môcť vyskúšať kolorovanie a prácu s farbou a vytlačí si niekoľko farebných variánt.

 

8.12. - 9.12.

Počas štvrtého víkendu kurzu grafických techník sa budeme venovať drevorezu. Kurzista sa oboznámi so zaujímavou výtvarnou technikou práce s drevom. Jedná sa o expresívny a živý spôsob práce v grafike. Prvý deň budeme tlačiť čierno bielo, druhý deň sa budeme venovať farebnej tlači. Na záver dňa prebehne zhodnotenie uskutočnených kurzov a prekonzultovanie prác.

 

12.1. - 13.1.

Počas záverečného víkendu si každý účastník vyberie jednu z naučených techník, ktorá ho najviac zaujala a vytvorí jednu matricu veľkého formátu.  Na konci kurzu prebehne posledná konzultácia, počas ktorej sa skompletizuje portfólio účastníkov a následne sa nasimuluje pohovor pred katedrovou komisiou, ktorý je súčasťou prijímacích pohovorov. 

schovať
Linoryt pre začiatočníkov

Linoryt pre začiatočníkov

Čierno-biely Linoryt

13. 10. - 14. 10. 2012
9:00 - 18:00 hod.
cena kurzu: 60€ / person

Linoryt pre začiatočníkov je určený pre tých, ktorí si doteraz nemali možnosť vyskúšať klasické techniky tlače. Účastníci sa oboznámia  s postupom vytvárania matrice,  miešania farieb a tlače v čierno-bielom prevedení. Súčasťou kurzu je aj krátky úvod a vypichnutie zaujímavostí zo sveta grafiky. 

Linoryt je najzákladnejšia grafická technika, ktorá vzniká rytím a rezaním do linolea. Táto technika umožňuje najexpresívnejšie spracovanie námetu.

V cene kurzu je zahrnutý materiál: rydlá, materiál - lino, farby, špachtle, papiere, ceruzky, valčeky na tlač a.i.)

viac

T-Gallery ponúka záujemcom o médium grafiky možnosť navštevovať jeden z ponúkaných T-workshopov. T-workshop sa zameriava na klasické grafické techniky, s ktorými sa má bežný smrteľník dnes už len malú šancu stretnúť v praxi, keďže vyžadujú náročné technické zabezpečenie a odborné vedenie.  Príďte si do T-Gallery vyskúšať vytvoriť vlastnú grafiku, dotknúť sa materiálu, ochutnať farbu, či ovoňať papier, dozvedieť sa niečo o dejinách grafiky a jej velikánoch a vyskúšajte si proces jej vzniku od prvotnej skice, cez vytvorenie matrice, až po samotnú tlač. 

schovať
LINO UŽ NIE JE TO, ČO BÝVALO

LINO UŽ NIE JE TO, ČO BÝVALO

Linoryt

06. 10. - 06. 10. 2012
18:00-20:30 hod.
cena kurzu: 0

Géza Németh demonštruje tlač grafických matríc a vysvetluje používanie klasického grafického lisu.