T-Gallery
Panská 24
81101 Bratislava

+421 (0) 903 601 656

otváracie hodiny
po-pi 10:00 - 18:00
sobota 9:00 - 17:00

2012 © T-Gallery

Adela Režná informácie o autorovi

Adela Režná je čerstvá absolventka ateliéru ilustrácie na Vysokej škole výtvarných umení. Jej zameraním je tvorba pre deti. Ilustrovala viacero publikovaných kníh, no má za sebou aj iné rôznorodé projekty ako sú In_akosti slovenské, Bratislava v sto slovách, Leader magazín, Omaľovánka 2.0, spolupráca so štúdiom Egreš, navrhla ilustrácie do interiéru klziska v Kuvajte, tvorba v rámci Street Art festivalu v Bratislave či na festivale Grape 2018. Každoročne sa zapája do komiksového zborníka Pomimo a jej ilustrácie môžete nájsť aj v detskom časopise Slniečko či v Bubline. V roku 2015 absolvovala polročnú študijnú stáž na Plymouth-skej univerzite v Anglicku a zúčastnila sa viacerých kolektívnych výstav. V roku 2018 napísala a vydala svoju prvú autorskú knihu Cukrové topánky.

https://www.behance.net/AdelaRezna

Som knižný fanatik a nevyrastené dieťa.  Doslova.

Mojím najčastejším výtvorom či už kreslím, maľujem alebo robím grafiku, je ilustrácia a obzvlášť tá detská.

Knižky ma od malička obklopujú a napĺňajú. Stále mám rozčítané aspoň tri a sú mojou veľkou zásobárňou inšpirácie.

Ja, ako ilustrátor, mám aj vďaka mojej bujnej fantázii krásnu moc nad každým príbehom a tak nečudo, že práve kniha je výstupom väčšiny mojich projektov.

Vo svojej tvorbe s obľubou striedam klasické médium s digitálnou ilustráciou. Pracujem hlavne s hravou štylizáciou, ironickým zveličením, so zredukovanými, zostručnenými tvarmi a jednoduchou farebnosťou.

V roku 2013 moja autorská kniha „Advent“ s predvianočnými tradíciami a pohľadnicou na každý deň získala ocenenie na medzinárodnej súťaži Fenomén Kniha a s mojimi ilustráciami v novembri v roku 2014 vydali detskú knihu „Marínka Somarinka“.

skryť