T-Gallery
Panská 24
81101 Bratislava

+421 (0) 903 601 656

otváracie hodiny
po-pi 10:00 - 18:00
sobota 9:00 - 17:00

2012 © T-Gallery

Michal Ivan

Michal Ivan je mladý slovenský ilustrátor, ktorého paradoxne poznajú lepšie v zahraničí ako na Slovensku. Je autorom ilustrácií hudobných albumov, počítačových hier, komixov, ako aj dvorným ilustrátorom fantasy kníh Juraja Červenáka. Z jeho súčasnej tvorby treba spomenúť prácu na projektoch “League of Legends” (Riot Games), “World of Warcraft Trading card game” (Blizzard), “Pathfinder” (Payzo) a “The Darkness” (Top Cow comics). 

Tvorba Michala Ivana sa radí do žánru sci-fi/fantasy, ktorý má bohaté zastúpenie medzi súčasnými ilustrátormi. Michal však nevytvára len ilustrácie, ale vkladá do svojich diel niečo špecifické - maliarske kvality, cit pre farbu a kompozíciu. Aj keď ako primárne médium používa photoshop a výstup je digitálny, svojou maliarskou a kresebnou zručnosťou prekračuje rámec nástrojových možností zvoleného softwaru a vytvára diela, ktoré majú parametre reálnej maľby. Nájdeme v nich expresívne ťahy štetca, impresionistické náznaky detailov a až fauvisticky expresívnu farebnosť, ktorá je na mieru šitá samotnému námetu.

Michalove diela evokujú narábanie s fiktívnou kamerou, čo dodáva jeho scénam špecifickú dynamiku a podporuje dramatickosť výjavu. Jeho diela sú akoby momentky, fotky zachytávajúce stotinu sekundy uprostred dramatického boja, naháňačky v lese, rýchlej jazdy na koni atď.