T-Gallery
Panská 24
81101 Bratislava

+421 (0) 903 601 656

otváracie hodiny
po-pi 10:00 - 18:00
sobota 9:00 - 17:00

2012 © T-Gallery

Ové Pictures

Michaela Čopíková a Veronika Obertová fungujú pod značkou  Ové Pictures od roku 2010.  

Špecifikom pre Ové Pictures je ich príklon k tradičnej ručnej animácii, ktorej prepožičiavajú súčasnú výtvarnú estetiku. Hlavnými hrdinami ich animácií sú bábky vyrobené z rôznych materiálov: papier, textil, plast, rôzne nájdené predmety. Výsledné animácie sú ukážkovým príkladom koexistencie analógového a digitálneho prístupu, nakoľko ručná stop-motion animácia prebieha v prácach Ové Pictures celým radom digitálnych postprodukčných procesov.

Po obsahovej stránke sa ich videá vyznačujú osobitým humorom typickým aj pre animované filmy Tima Burtona, kde sa roztomilo sympatické spája s hororovým a brutálnym, vždy zaobalené do sofistikovaného a jemného prevedenia. Preto v podaní Ové Pictures môže scéna, kde si námorníčka a drevorubač vymieňajú amputované nohy reprezentovať akt bezhraničnej lásky.

V krátkych animovaných filmoch, motion designoch, videoklipoch, reklamných videách či animovaných výročných správach v spracovaní Ové Pictures cítiť ženský element, hravosť, humor "nežného hororu", dokonalé technické spracovanie a predovšetkým nápad.

Okrem animovanej tvorby sa Ové Pictures venujú aj ilustrácii a dizajnu tričiek. Vyhrali mnoho celosvetových a domácich ocenení a ich diela boli publikované v prestížnych medzinárodných dizajnerských časopisoch: IDN a The Reel.

Ové Pictures pôsobia striedavo v Bratislave a Lisabone.

Filmografia:

Wandering - hudobný videoklip pre Susan James, 2012
IDAHO - hudobný videoklip pre Antioquia, 2012
O láske nepoznanej - hudobný videoklip pre Janu Kirschner, 2012
Dust and Glitter - krátky animavný film, 2011
Free To Be Me - hudobné video pre Haroula Rose, 2011